تور سریلانکا را برای اولین بار با آژانس پیشواز تجربه کنید

سریلانکا با نام رسمی جمهوری دموکراتیک سوسیالیستی سریلانکا جزیره‌ای است واقع در جنوب آسیا، اقیانوس هند و جنوب کشور هند.

نام قدیمی آن سیلان (به فارسی قدیم سَراَندیب یا سراندیب) بود. پایتخت سیاسی آن سری جایاواردنپورا کوته و پایتخت تجاری‌اش شهر کلمبو است. پیش از سال ۱۹۷۲ به این کشور سیلان می‌گفتند. سریلانکا از مستعمرات بریتانیا بود. استعمار انگلیس از قرن ۱۹. و بعد از احاطهٔ این کشور به هند شروع شده و تا زمان استقلال (روز ۴ فوریهٔ ۱۹۴۸) ادامه داشت.

جمعیت این کشور ۲۰ میلیون و دویست هزار نفر است. زبان‌های رسمی آن سینهالی و تامیل و واحد رایج پول آن روپیه سریلانکا است. ۷۵ درصد از مردم این کشور از قوم سینهالی هستند که قومی است آریایی که از شمال هند به سریلانکا آمده‌است. ۱۱ درصد از مردم سریلانکا نیز از تبار تامیل هستند که قومی است دراویدی. ۷۰ درصد از مردم سریلانکا بودایی، ۳۳ درصد هندو و ۱۰ درصد مسلمان هستند.

از فراورده‌های مهم سریلانکا می‌توان به چای، کینین، قهوه، کائوچو، و نارگیل اشاره کرد. سریلانکا در منطقه جنوب آسیا از نظر درآمد سرانه در وضعیت خوبی قرار دارد.

ببرهای تامیل دولت مرکزی سریلانکا را، که از زمان استقلال این کشور در سال ۱۹۴۸ در اختیار اکثریت سینهالی بوده، متهم می‌کردند که نسبت به مناطق تامیل نشین توجهی نشان نمی‌داده و نسبت به این قوم تبعیض قائل می‌شده‌است. از سال ۱۹۸۳ که شورشیان ببرهای تامیل برای استقلال بخش‌های شمال و شرق سریلانکا وارد جنگی ۲۵ساله با دولت مرکزی شدند، بیش از ۷۰ هزار نفر در ناآرامی‌های این کشور جان خود را از دست دادند. تامیل‌ها خواستار ایجاد یک کشور مستقل در مناطق شمالی و شرقی جزیره سریلانکا هستند.

 

مشاهده پکیج تور سریلانکا

در تور سریلانکا با چه چیز هایی روبرو می شوید؟

سریلانکا با پیشینه‌ای طولانی، پر از سنت‌های زیبا و کهن است. یکی از این سنن، آیورودا نام دارد. آیورودا نوعی ماساژ است که پیشینه‌ آن به ۵ هزار سال قبل باز می‌گردد و بر اساس آن، از روغنی مخصوص و خوش‌بو برای ماساژ استفاده می‌شود. جالب است بدانید که بر اساس باورهای مردم این سرزمین، ماساژ عمر انسان را طولانی‌تر می‌کند.

تور سریلانکا
تور سریلانکا

علاوه بر جاذبه‌های متعدد طبیعی، سواحل دوست‌داشتنی و معبدهای تاریخی، خونگرمی و مهما‌ن‌نوازی ساکنان کشور، سریلانکا را به مقصدی هیجان‌‌انگیز در گردشگری تبدیل کرده‌اند. از مهم‌‌ترین معابد تاریخی کشور می‌توان از معبد بودایی گانگارامایا یاد کرد. در بنای این معبد ترکیبی زیبا از سبک‌های معماری تایلندی، هندی، سریلانکایی و چینی مشاهده می‌شود و در هم آمیختگی مدرنیته و فرهنگ سنتی را به‌خوبی می‌توان لمس کرد. همچنین معبد کاند ویهاری یک معبد تاریخی با مجسمه ۴۸ متری بودا است که روی یک تپه در منطقه باستان‌‌شناسی قرار دارد. دیگر معابد مهم سریلانکا شامل معبد کلانیا راجا ماها ویهارا و معبد دندان مقدس می‌شود.

تور سریلانکا
تور سریلانکا

ساحل مونت لاوینیا یکی از پرطرفدارترین و تماشایی‌ترین جاذبه‌های گردشگری کلمبو به‌شمار می‌رود که در نزدیکی شهر واقع شده است. ساحل تانگاله نیز ساحلی آرام با شن‌های سفید نرم است که در شهر تانگاله قرار دارد. جاذبه‌های توریستی این کشور به همین جا ختم نمی‌شود و از دیگر دیدنی‌های سریلانکا می‌توان شهر باستانی انورادهاپورا، پارک گاله فیس گرین، بازار پتاه، باغ وحش دهیوالا، شهر تاریخی پولونارووا و موزه ملی کلمبو اشاره کرد.

ساعت محلی سریلانکا در نیمه اول سال ۱ ساعت و در نیمه دوم ۲ ساعت از ساعت ایران جلوتر است و هموطنان عزیز برای سفر به این کشور سرسبز، به ویزا نیاز ندارند.

 

محل ورود
کلمبو، سریلانکا
زمان رفت
۹ خرداد ماه ۹۸
زمان بازگشت
۱۶ خرداد ماه ۹۸
مدت زمان تور
۷ شب و ۸ روز
مقاصد تور
۲ شب کندی، ۳ شب بنتوتا، ۲ شب کلمبو
هزینه ی تور سریلانکا
۷۸۰ دلار + قیمت بلیط
خدمات تور سریلانکا
اخذ ویزای سریلانکا
بلیط رفت و برگشت هواپیما به کلمبو
گشت شهری در شهرهای محل اقامت به همراه نهار
بیمه مسافرتی
لیدر مجرب فارسی زبان و محلی

تور سریلانکا
تور سریلانکا

دیدگاه ها

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

یک دیدگاه بگذارید

امتیاز