از سفر با تور کشتی کروز بیشتر بدانیم
image of 1140x530

تور کشتی کروز از جمله سفرهایی است که در چند سال اخیر طرفداران زیادی پیدا کرده و گردشگران زیادی از اقصی نقاط جهان مشتاق سفر با کشتی کروز هستند.

و اما تور کشتی کروز…

چند سالی است که از کشتی های عظیم برای جابجایی انسانها بین شهرها و کشورهایی که دریا یا اقیانوس در میان راه باشد، استفاده میشود. به مرور برای از بین بردن خستگی راه، این کشتی ها به امکانات رفاهی بیشتری مجهز شدند تا مسافران در مسیرهای طولانی با سرگرم شدن با رفاهیات داخل کشتی متوجه طول مسیر نشوند. با گذشت زمان امکانات رفاهی توسعه یافت و سفر با کشتی بقدری برای انسانها جذابیت پیدا کرد که شرکت های کشتیرانی را بر آن داشت تا کشتی هایی بر پایه لوکس ترین امکانات، تفریحات و تجملات را طراحی کنند و هدف اصلیشان لذت مسافران باشد و نه جابجایی آن ها، و این گونه بود که سفرهایی با نام تور کشتی کروز آغاز شد.

بدین ترتیب کشتی ها ی بزرگ وارد عرصه گردشگری شدند، بطوریکه امروزه این غول های عظیم الجثه، خود به نحوی جزو مقاصد گردشگری به حساب می آیند که در سفر با تور کشتی کروز ضمن دیدن شهرهای مختلف در طول سفر، شما میتوانید از امکانات و برنامه های تمام نشدنی داخل این کشتی ها لذت کافی را ببرید .

کشتی های کروز که گویی شهر مدرنِ شناوری بر روی آب هستند به تمامی آن چه برای لذت بردن در یک سفر لازم است مجهز هستند. مراکز خرید مدرن با قیمت های مناسب، استخرهای سرپوشیده و رو باز، سونا، جکوزی، پارک آبی، سالن های سینما و تئاتر، شهر بازی کودکان، کلاب های مختلف و …. بخشی از امکانات تور کشتی کروز هستند.

امروزه ده ها شرکت کشتیرانی بزرگ در دنیا وجود دارد که در حال رقابت برای ارائه خدمات بهتر به مسافران سفرهای تور کشتی کروز می باشند، که از معروف ترین های آنها میتوان شرکت های بزرگ کشتیرانی بین المللی ,Celebrity Cruises ,Princess , Costa Cruise ,MSC Cruises ,Norwegian Cruises ,Royal Caribbean را نام برد.

 

 

در حال حاضر بزرگترین کشتی های تفریحی برای سفر با تور کشتی کروز متعلق به شرکت امریکایی Royal Caribbean میباشد که جدیدترین آنها با نام Harmony Of the Seas در سال ۲۰۱۶ به آب انداخته شد.

نام و مشخصات بزرگترین کشتی های دنیا برای سفر با تور کشتی کروز:

[table id=45 /]

ساختار یک کشتی در تور کشتی کروز:

کشتی هایی که در تور کشتی کروز به آب انداخته می شوند شامل تعدادی طبقه قابل اقامت برای مسافران و تعدادی طبقه نیز برای تجهیزات فنی می باشد که برای مسافران قابل اقامت نیست. (معمولا در کشتی های ۱۸ طبقه، ۱۶ طبقه آن اقامتی می باشد) که از این نیز یک یا دو طبقه آن فقط مخصوص قشر خاص و خیلی مرفه بوده و ورود افراد متفرقه به این بخش ممنوع بوده و تمامی امکانات داخل این طبقات مخصوص افراد همان طبقه می باشد. (این طبقات خاص معمولا در کشتی های بزرگ بیشتر از ۱۴ طبقه وجود دارند.)

کشتی کروز معمولا دارای یک رستوران اصلی و چند رستوران فرعی است که رستوران اصلی ساعت سرو معینی دارد و حتما باید با لباس رسمی وارد آن شوید. اما رستوران های دیگر ساعت کار کلی دارند و نیازی به لباس رسمی در آن ها نیست.

انواع کابین های کشتی های کروز تفریحی:

۱-کابین های داخلی (Inside): این کابین ها به طرف داخل کشتی چیده شده اند، پنجره ندارند و از طبقات پایین تا بالای کشتی می توانند باشند. (طراحی داخلی این کابین ها مشابه کابین های پنجره دار است و بنحوی نورپردازی شده اند که نبود پنجره در آن ها احساس نمی شود.)

۲-کابین های پنجره دار (Outside / Ocean view): این کابین ها بطرف بیرون کشتی و رو به دریا و اقیانوس چیده شده اند و طبقات میانی و تا زیر کابین های بالکن دار می توانند باشند. این کابین ها پنجره کوچکی رو به اقیانوس دارند که البته قابل باز شدن نیستند.

۳-کابین های بالکن دار (Balcony): این کابین ها در طبقات بالاتر از کابین های پنجره دار هستند و همانطور که از اسمشان پیداست، شامل بالکن می باشند و دارنده این نوع کابین میتواند از میز و صندلی موجود در بالکن نیز استفاده کند. این کابین هادر کشتی های ۱۸ طبقه از طبقه ۹ به بالا قرار دارند.

۴- سوئیت های مختلف (Suite Balcony): این کابین ها بالکن دار هستند و در طبقه ۱۲ به بالا می باشند که خود به چند نوع تقسیم می شوند و در شرکت های کشتیرانی مختلف، نام های مختلفی دارند. (این کابین ها بنا بر اسامیشان سایزهای مختلفی دارند.)

مزایای سفر با تور کشتی کروز :

  • صرفه جویی در هزینه جابجایی و زمان یکی از محاسن سفر با تور کشتی کروز است، چرا که نیاز به رزرو هتل در شهرهای مختلف و جابجایی زمینی یا هوایی بین شهرها در این سفر حذف میشود و کشتی کروز مانند یک هتل سیار محل سکونت دائمی در تمام شهرها است.
  • همچنین در یک سفر چند روزه با تور کشتی کروز میتوانید با صرف کمترین زمان و هزینه از چند شهر در کشورهای مختلف دیدن کنید، شِمای کلی از آن شهر و کشور بدست آورید و تا حدی با فرهنگ و برخورد جوامع مختلف آشنا شوید مقصد سفر بعدی خود را برای اقامت بیشتر در یک شهر یا کشور راحت تر و با دیدِ بازتری انتخاب کنید.

  • از مزیت های دیگر سفر با تور کشتی کروز این است دیگر وعده های غذایی مختلف مشغله فکری شما نیست و می توانید در رستوران های مجلل این کشتی ها با هزینه بسیار مناسب بهترین و با کیفیت ترین غذاها را میل کنید و لذت ببرید. (ورودی رستوران هایی با این کیفیت در اروپا برای هر نفر بیش از ۱۰۰ یورو است که در تور کشتی کروز به رایگان از این کیفیت استفاده می کنید.)
  • بطور کلی بخش عمده مسافران تور کشتی کروز تنها برای لذت بردن و استفاده از رفاهیات خود کشتی این تور را انتخاب میکنند و حتی در توقف های کشتی در شهرهای مختلف از آن پیاده نمی شوند و از خدمات خود کشتی استفاده می کنند، چرا که با وجود برنامه های جذابی که شبها در کشتی جریان دارد (کنسرت، تئاتر و نمایشهای مختلف)، فرصت استفاده از سایر امکانات( استخر، سونا، پارک آبی و …) را باید به روز اختصاص داد.

  • از دیگر مزایای تور کشتی کروز داشتن سیکل حرکتی منظم این کشتی هاست که معمولا بصورت هفتگی می باشد. شما امکان انتخاب زمان حرکت خود در هر تاریخی را دارید و میتوانید هر کدام از هفته ها را برای سفرهای تور کشتی کروز انتخاب کنید.

  برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام در تور کشتی کروز به لینک زیر مراجعه کنید.

  تور کشتی کروز

  About Author

  client-photo-1
  admin

  Comments

  ناصر/
  ژوئن 14, 2017
  من در کشتی تجاری کارکردم ولی سوار کشتی مسافرتی به این بزرگی نشدم امیدوارم با توضیح هزینه ها بریال یا ت. ومان. بتوان تابستانها سفری با انها دلشته باشم از توضیحاتتان بسیار ممنونم خیلی مفید بود

  دیدگاهتان را بنویسید