هفته سبزبرلین۲۰۱۸ (green week 2018) در یک نگاه

نمایشگاه «هفته سبز برلین» از سال ۱۹۲۶ در شهر برلین ِآلمان آغاز به کارکرده و از آن پس بصورت هر ساله برگزار می شود و نمایشگاه سال ۲۰۱۸ که در تاریخ ۲۹ دی الی ۸ بهمن ماه (۱۹-۲۸ ژانویه ۲۰۱۸) برگزار می شود، هشتاد و سومین دوه وقوع گرین ویک است. هفته سبز برلین نمایشگاهی برای مواد غذایی، کشاورزی و صنعت باغبانی است. تولیدکنندگان از سراسر جهان برای بررسی بازار مواد غذایی و تقویت نام تجاری خود به این نمایشگاه می آیند.منابع تجدید پذیر، مواد آلی، مواد کشاورزی، بررسی راههای توسعه روستایی و باغبانی از مباحث مهم این نمایشگاه می باشد.

آلمان را کشور نمایشگاه‌ها و به نوعی پایتخت نمایشگاه‌های جهان می‌نامند. نمایشگاه هفته سبز برلین نیز یکی از بزرگ‌ترین نمایشگاه‌های بین‌المللی جهان در این صنعت به‌شمار می‌رود. در سال ۲۰۱۷، یک‌هزار و ۵۵۰ غرفه دار از ۶۵ کشور جهان در گرین ویک - بزرگ‌ترین محل عرضه محصولات کشاورزی و مواد غذایی در جهان - حضور داشتند و ۳۸۰ هزار نفر از کشورهای مختلف دنیا از آن بازدید کردند.

صنایع تحت پوشش نمایشگاه هفته سبز برلین ۲۰۱۸:

۱٫ صنایع غذایی: محصولات ارگانیک، گوشت و محصولات گوشتی، نوشیدنی، شیر و محصولات لبنی، میوه، سبزیجات، خشکبار، کیترینگ، نگهداری محصولات، شیرینی و شکلات، روغن، عسل و مربا، افزودنی ها، محصولات گیاهی، چای، قهوه، غذاهای دریایی، برنج، محصولات بدون آلرژی، محصولات نیمه آماده و منجمد، مرغ و ادویه جات، سوسیس و کالباس، انواع میوه، انواع نوشیدنی ها، شیر، فرآورده‌های لبنی، بستنی و..

۲٫ کشاورزی و جنگلداری: محصولات تجدید پذیر، ماشین آلات کشاورزی به روز دنیا، مواد اولیه قابل بازیافت، مواد اولیه صنعتی، مواد اولیه جهت تولید انرژی از مواد آلی و ....

۳٫ لوازم و تجهیزات باغبانی: تجهیزات نظافتی، ابزار باغبانی، تجهیزات و وسایل نگهداری باغ و گل و گیاه، کود و انواع بذرها، ابزارهای دستی باغبانی، تجهیزات مربوط به گلخانه، محصولات مورد نیاز برای تقویت و رشد و اصلاح نژاد گیاهان، سایه بان و مبلمان باغ، بذرهای اصلاح شده انواع سبزی، میوه و دانه های خوراکی و بذر گیاهان وحشی و ....

۴٫ تجهیزات آشپزخانه: لوازم پخت و پز، آب گرم کن، ماشین ظرفشویی، لباسشویی، سینک و تجهیزات به روز آشپزخانه، تجهیزات و لوازم نظافت آشپزخانه، شوینده ها، طی و کف شور، بخاری و اتوهای جدید، قهوه ساز، درب بازکن های صنعتی و .....

۵٫ لوازم شکار،ماهیگیری، پرورش حیوانات خانگی، دام و طیور: تجهیزات مربوط به دام، حصار و مرتع، لوازم حفاظت از پرندگان و مرغ های زینتی و وحشی، غذاهای دریایی و ....

رویدادهای حرفه ای :

از رویداد های برجسته نمایشگاه گرین ویک ۲۰۱۷ می توان به برگزاری کنفرانس هایی در رابطه با صنعت کشاورزی با حضور وزرای مرتبط با این حوزه و تشکیل انجمن هایی برای توسعه استفاده از سوخت های تجدید پذیر اشاره کرد. 

اهمیت این نمایشگاه آنجاست که ۲۰۰ وزیر و سخنگوی دولت از کشورهای مختلف علاوه بر نخست وزیر و وزرای دولت آلمان در آن حضور دارند.

در دوره گذشته این نمایشگاه ۳۰۰ سمینار و نشست تخصصی با حضور کارشناسان کشاورزی مطرح جهان برگزار شد که کشورهای مختلف به تبادل اطلاعات خود پرداختند.
طبق پیش بینی ها در در طول مدت برگزاری گرین ویک ۲۰۱۸ بیش از ۴۱۵ هزار نفر از این نمایشگاه بازدید خواهند کرد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  اطلاع از دیدگاه جدید  
اطلاع رسانی کن از

می خواهید به اروپا سفر کنید؟
برای دریافت مشاوره رایگان ویزای شینگن ثبت نام کنید
با تشکر از ثبت نام شما... لینک تکمیل ثبت نام به ایمیل شما ارسال شد برای تکمیل ثبت نام روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
با تشکر از ثبت نام شما ... منتظر تماس مشاوران ما باشید