نمایشگاه هفته سبز برلین ۲۰۱۸ (Green Week 2018)
image of 1140x530

نمایشگاه هفته سبز برلین، در سال ۱۹۲۶ آغاز به کار کرده و هشتاد و دومین دوره آن در سال ۲۰۱۷  برگزار می گردد. این نمایشگاه در سال ۲۰۱۷ پذیرای ۱۵۵۰ غرفه دار و قریب به ۳۸۰۰۰۰ بازدیدکننده متخصص در فضایی به وسعت ۱۱۸۰۰۰ مترمربع بود. سال گذشته ۷۰ وزیر و مدیر از دپارتمان های غذایی سراسر دنیا جهت آگاهی از آخرین دستاوردهای صنایع غذایی، کشاورزی و باغبانی صنعتی از این نمایشگاه بازدیدکردند.

نمایشگاه هفته سبز برلین شامل موضوعاتی از قبیل ماشین آلات و محصولات کشارزی،  تولیدات گوشتی، مرغ و ماهی، تجهیزات پرورش گل و گیاه، محصولات و تجهیزات باغبانی، فرآورده های غذایی،  محصولات ارگانیک، انواع نوشیدنی ها و ماشین آلات بسته بندی است.

هفته سبز برلین یکی از معتبرترین نمایشگاهها در زمینه صنایع غذایی و صنایع وابسته است و پیشواز امسال نیز همچون روند هرساله تور نمایشگاه گرین ویک را برگزار می نماید.

نمایشگاه در برلین برگزار می شود و برای همین در ادامه نگاه کوتاهی به جاذبه های گردشگری برلین به عنوان یکی از زیباترین شهرهای آلمان می اندازیم:

دروازه براندنبورگ (Brandenburg Gate)

دروازه براندنبورگ در اصل یک دروازه در دیوار شهر برلین بود . از زمان سقوط دیوار ، دروازه براندنبورگ تبدیل به نمادی از برلین متحد  شده است.

مجلس رایشتاگ (Reichstag)

ساختمان تاریخی مجلس، پس از سقوط دیوار برلین بازسازی شد . با این وجود گنبد اصلی آن با یک گنبد شیشه ای مدرن جایگزین شد. از سال ۱۹۹۹ به بعد، ساختمان مجدداً به عنوان ساختمان مجلس آلمان فعالیت می کند.

دیوار برلین (Berlin Wall)

بخش زیادی  از دیوار برلین از زمانی که مرز بین برلین شرقی و غربی در سال ۱۹۸۹ باز شد، خراب شده است. گالری سمت شرقی دیوار با طول بیش از یک کیلومتر ، مهم ترین بخش دیوار است که هنوز تخریب نشده است.

میدان الکساندر (Alexander plaza)

میدان الکساندر، یک میدان معروف در منطقه مرکزی برلین است که به عنوان سکویی برای جاه طلبی های معماری جمهوری دموکراتیک آلمان استفاده می شد. یکی از نتایج این جاه طلبی ها، برج تلویزیونی ۳۶۵ متری این میدان است.

ایست بازرسی چارلی (Checkpoint Charlie)

ایست بازرسی چارلی که یکی از سه ایستگاه بازرسی در دیوار برلین می باشد، محل درگیری بین تانک های آمریکایی و روسی در سال ۱۹۶۱بوده است . امروز این ایستگاه تبدیل به یکی از معروف ترین نمادهای جنگ سرد شده است.

جزیره موزه (Museum Island)

جزیره موزه برلین ، محل قرار گیری پنج موزه است که همه در کنار یکدیگر قرار دارند . موزه ها در طول بیش از یک قرن ساخته شده اند و آخرین آنها، موزه پرگامون است که در سال ۱۹۳۰ افتتاح شد.

کاخ شارلوتنبرگ (Charlottenburg Palace)

کاخ شلوس شارلوتنبرگ، یک کاخ باروک اوایل قرن هجدهمی در منطقه شارلوتنبرگ برلین است. چند بخش از این ساختمان بسیار پر تزئین بر روی عموم بازدید کنندگان باز می باشد.

برلینِ دُم (Berliner Dome)

برلین دم یک کلیسای جامع باروک است که بین سال های ۱۸۹۴ تا ۱۹۰۵ ساخته شد. این کلیسا در جزیره ای که به عنوان جزیره موزه شناخته می شود، واقع شده است. این کلیسا که در طول جنگ شدیداً آسیب دیده بود، در سال ۱۹۹۳ مجدداً بازگشایی شد.

میدان پتزداما (potsdamer platz)

این میدان که زمانی پر رفت و آمدترین مکان گذر در اروپا بود، به طور کامل پس از جنگ نابود شد. در سال ۱۹۹۸، میدان پتزداما جدید که پر از ساختمان های مدرن بود، رسماً افتتاح شد.

کلیسای یادبود قیصر ویلهلم (Kaiser Wilhelm Gedächtniskirche)

کلیسای یادبود قیصر ویلهلم یک کلیسای قرن نوزدهمی تا حدی نابود شده است که همواره یادآور نابسامانی های جنگ است. در سال های ۱۹۶۰، یک کلیسای مدرن در کنار برج نابود شده ساخته شد.

باغ وحش (Zoo)

باغ وحش برلین یکی از بزرگترین باغ وحش ها در جهان است . در این باغ بخش بیش از ۱۴۰۰ گونه از حیوانات مختلف از جمله پاندا، گوریل ، گرگ ، خرس های قطبی ، فیل و بسیاری از حیوانات عجیب و غریب وجود دارند.

پارک تیرگارتن (Tiergarten)

بزرگترین پارک برلین در اصل یک شکارگاه سلطنتی بوده که امروز  به یک پارک گسترده در مرکز برلین با بیش از ۲۳ کیلومتر مسیر پیاده روی تبدیل شده است و جای جای آن با مجسمه ها و بناهای تاریخی تزئین شده است.

موزه پرگامون (Pergamon Museum)

پرگامون یکی از پنج موزه در جزیره موزه برلین است.  در این موزه یک دروازه بابلی و یک محراب عظیم پرگامون قرار گرفته است.

پوتسدام (Potsdam)

پایتخت براندنبورگ، که از برلین کمی فاصله دارد، یک مقصد محبوب برای سفرهای روزانه است . این شهر دارای تعداد بسیاری ساختمان تاریخی، از جمله کاخ  مجلل زانسوچی است.

اونتا دین لیندن (Unter den Linden)

این بلوار گسترده با شکوه، پل کاخ برلین در جزیره موزه را به دروازه براندنبورگ متصل می کند. در اطراف این خیابان ساختمان های تاریخی با شکوهی وجود دارند.

برج تلویزیون (Fernsehturm)

برج تلویزیون، یک برج تلویزیونی ۳۶۸ متری در مرکز برلین است.وقتی که شما در قسمت  کره فلزی برج ایستاده اید،  می توانید دیدی گسترده به همه شهر داشته باشید.

کوفستندام (Kurfürstendamm)

کوفستندام، یک بلوار گسترده است که معمولاً به طور محلی با عنوان کودام«Ku’damm» شناخته می شود. این بلوار معروف ترین خیابان خرید برلین است. این خیابان به عنوان نسخه برلینی خیابان معروف شانزه لیزه پاریس شناخته می شود.

زانسوچی ، پوتسدام (Sanssouci, Potsdam)
این پارک بزرگ در پوتسدام (در حدود ۲۴ کیلومتری برلین)، متشکل از یک کاخ بزرگ به سبک نئوباروک و کاخ زیبای زانسوچی ، می باشد. زانسوچی یک کاخ تابستانی است که در سال ۱۷۴۷ در سبک روکوکو برای فردریک کبیر ساخته شده است.

About Author

client-photo-1
admin

Comments

دیدگاهتان را بنویسید