معرفی بوداپست مجارستان / با پایتخت مجارستان آشنا شوید
پل رنجیر بوداپست

معرفی بوداپست پایتخت کشور مجارستان می پردازیم و شما را کمی با این شهر توریستی جهان آشنا می کنیم برای خواندن اطلاعات با پشواز آسیا همراه شوید.

از دیدنی ترین شهرهای دنیا برای گردشگران می توان به پایتخت مجارستان یعنی بوداپست، آن هم به دلیل وجود چشمه های آب گرمش اشاره کرد.

حمام های آب گرم در این شهر از قرن شانزده و هفده تا به الان پا برجا مانده است.

همچنین قدم زدن روی پل زنجیز (پل معلق بر روی رود دانوب )را برای مشاهده مناظر و چشم اندازهای بی نظیر و فوق العاده فراموش نکنید.

به گزارش سایت آژانس پیشواز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان شهر «بوداپست» یکی از بزرگترین شهرهای اتحادیه اروپا است. این شهر پایتخت سیاسی و فرهنگی کشور مجارستان محسوب می‌شود.

مهاجران مجارستانی در قرن نهم میلادی و درست پس از پایان تسلط رومی‌ها به این منطقه در آن ساکن شدند. یکی از جاذبه های توریستی مجارستان که در زیر زمین واقع شده، سیستم ریلی این شهر است که دومین سیستم ریلی قدیمی در جهان به شمار می‌رود.

همچنین این شهر در لیست «۲۵ شهر مشهور و زیبای جهان» قرار گرفته است. هر ساله به طور میانگین تعداد ۴ میلیون و ۳۰۰ هزار توریست از کشورهای مختلف جهان از این شهر بازدید می‌کنند.

مردم این شهر به ورزش علاقه بسیاری دارند. هفت تیم فوتبال در این شهر مشغول به فعالیت است. این شهر همچنین میزبان بازی های زمستانی المپیک، جام جهانی و جام ملت های اروپا بوده است.(۱)

همچنین این شهر با مساحت تقریبی ۵۲۵ کیلومتر مربع (۲۰۳ مایل مربع) جمعیت تقریبی ۱،۷۵۲،۲۸۶ را در خود جای داده است.(۲)

بوداپست دارای چهار فصل کامل و بدون تغییرات زیاد درجه حرارت و بارش است.

سیستم گسترده حمل و نقل عمومی بوداپست باعث می شود تا بتوانید در اطراف شهر به راحتی تردد کنید.(۳)

شما می توانید تورهای اروپا مربوط به مجارستان را اینجا مشاهده کنید

بوداپست مجارستان
بوداپست مجارستان

About Author

client-photo-1
admin

Comments

دیدگاهتان را بنویسید