افسون فلورانس
image of 1140x530

روح افسونگری دارد این شهر ، نه فقط به واسطه ی شاهکار میکل آنژ و کلیسای سانتا ماریا دل فیوره و یا جاذبه های دیگر.این آرامش فلورانس بود که هنرمندان را به تسخیر درآورد و به تبع آن بناهای شگفت انگیزش را گرد هم آورد!
کلیسای جامع «سانتا ماریا دلفیوره» با معماری شگفت انگیز و گنبدی که برونلکسی(Filippo Brunelleschi) معمار مشهور، بر آن نشاند، آغاز گر فصل جدیدی در تاریخ به نام «رمانسک» بود.سانتا ماریا واقعا حیرت انگیز است. برونلسکی در طراحی این گنبد خود را وامدار گنبد سلطانیه ی ایران میداند.

فلورانس ایتالیا کلیسا

حرکت به سمت بالای گنبد و پیمودن ۶۴۶ پله، میروی و میروی.
اما، وقتی به پشت بام رسیدی آن همه تلاش به آنچه به چشم می بینی عجیب می ارزد. در یک لحظه سراپا چشم می شوی. فلورانس شهری آجری رنگ و به غایت زیبا . انگار روح در تک تک سفال ها جاریست.

فلورانس ایتالیا کلیسا

«پینوکیو»اهل ایتالیاست و عجیب هم به ایتالیایی ها می آید.

فلورانس ایتالیا پینوکیو

نوبت موزه ی آکادمی است و شاهکار میکل آنژ، «مجسمه ی داوود نبی».

میکل آنژ در ۲۹ یا ۳۰ سالگی اثری پدید آورد که نمیتوان باور کرد این انسان از جنس سنگ باشد. سنگ بدون روح قادر نیست با نگاهش تو را بفریبد. بی شک در ساخت مجسمه داوود معجزه ای رخ داده…

فلورانس ایتالیا میکل آنژ مجسمه داوود

پل «پونته چیو» فلورانس یا همان پل عشاق از محبوب ترین پل های ایتالیاست. شهرت این پل به دلیل ساختار و معماری بسیار جالب آن است؛ چرا که معمولا روی پلی که محل گذر است مغازه ای ساخته نمی شود. بله! همه ی شهرت پل قدیمی فلورانس به دلیل مغازه ها و فروشگاه های لوکس و دیدنی روی پل است.

عشاق به نرده های این پل قفل می زنند و کلیدش را به آب می سپارند به این نیت که عشقشان جاودانه باشد.

فلورانس ایتالیا کلیسا پونته وچیو

نمای زیبای شهر فلورانس از بالای پل پونته وچیو دیدنی است.

About Author

client-photo-1
admin

Comments

آوریل 20, 2018
سلام باتقدیم عرض ادب واحترام تصاویر خیلی زیبا وجذاب هستند.ایتالیا زباترین کشور قاره اروپا می باشد.واهمیت ایتالیا بواسطه میکل آنژ پیکر تراش که دراواخر عمر به استاد مشهورجهان شهرت یافت.وایالت زیبای فلورانس بخاطر میکل آنژ وسقف نمازخانه سیستین که با دستهای توانای میکل آنژ ساخته شد. من انشا الله درصدد هستم که ازایتالیا ( رم فلورانس میلان ونیز ) دیدار بکنم.

پاسخی بگذارید