سوئیس، کشور آرام

سوییس را همه می شناسیم. اما این کشور چیزی فراتر از شکلات‌های معروفش دارد. از دریاچه‌ی ژنو و شهر دو هزار ساله‌ی زوریخ  گرفته تا رشته‌کوه‌های آلپ و پارک ملی سوئیس. و همه‌ی این جاذبه ها دست به دست هم می‌دهند تا نتوانید از دیدن این کشور زیبا، حتی برای یک بار در تمام طول عمر، بگذرید.

بهتر است قبل از سفر به سوییس از جاذبه ها، آداب و رسوم و فرهنگ این کشور بیشتر بدانید

.  سوئیس کشوری با حدود ۱۵۰,۰۰۰ سال پیشینه است. باستان شناسان عمر قدیمی ترین شهرک کشاورزی یافت شده در این منطقه را ۵۳۰۰ سال قبل از تخمین می زنند. هلوتی‌ها (Helvetii) یکی از مهم‌ترین قبایل سلتی در سوئیس بودند اما در جریان جنگ Bibracte، ارتش روم به رهبری ژولیوس سزار آنها را شکست داد.   جالب است بدانید نام رسمی این کشور، کنفدراسیون سوئیس (Confoederatio Helvetica) است که در سال ۱۲۹۲۲ تاسیس شده‌است

پایتخت سوئیس شهر برن و واحد پول رسمی آن فرانک سوئیس است. نزدیک به هفتاد درصد این کشور را کوه‌های سر‌به‌فلک‌کشیده پوشانده و ۶۰ درصد از این منطقه‌ی کوهستانی در کوهستان آلپ واقع است. سوئیس توسط پنج کشور فرانسه، آلمان، ایتالیا، اتریش و لیختن‌اشتاین احاطه شده‌است. از شهرهای مهم سوئیس می توان به بازل، ژنو، برن، لوزان و زوریخ اشاره کرد. در بخش های مختلف این کشور مردم به زبان های آلمانی، فرانسوی و ایتالیایی صحبت می کنند.

   آب و هوای غالب سوئیس، معتدل با تابستان‌های گرم و مرطوب و زمستان‌های سرد و برفی است. بلندترین یخچال کوهستان آلپ در سوئیس قرار دارد. مرتفع‌ترین ایستگاه قطار اروپا " Jungfraujoch " نیز در این کشور قرار دارد. مقر اروپایی سازمان ملل متحد، سازمان تجارت جهانی، سازمان بهداشت جهانی، مجمع جهانی اقتصاد، سازمان بین‌المللی استانداردسازی (ISO)، اتحادیه‌ی بین المللی فرودگاه ها و کتابخانه مجازی شبکه جهانی وب در شهر ژنو سوئیس قرار دارند.

  • بعد از سوئد، سوئیس، بالاترین سن امید به زندگی را در اروپا دارد.
  • سوئیس سابقه‌ ای طولانی بی‌طرفی در مناسبات سیاسی و نظامی دارد.
  • این کشور به ازای هر کیلومتر مربع مساحت، بیشتر از یک کیلومتر مسیر پیاده‌روی دارد.
  • زیبا ترین و مشهورترین پیست اسکی جام جهانی در کوهکشور سوئیس Lauberhorn واقع شده‌است.
  • این کشور بهترین مکان برای تجربه‌ی لذت‌بخش قایق‌سواری است.
  • این کشور یکی از بهترین زمین‌های گلف کل اروپا را در اختیار دارد.
  • بیشتر مردم سوئیس کاتولیک و پروتستان هستند.
  • فوتبال، هاکی روی یخ و تنیس از ورزش‌های مورد توجه و علاقه‌ی مردم سوئیس است و دو بازیکن مطرح تنیس راجر فدرر و مارتینا هینگیس از این کشور هستند.
  • دفتر مرکزی نستله (Nestlé) ، بزرگترین تولیدکننده مواد غذایی و آشامیدنی جهان در سوئیس قرار دارد و اولین شکلات تخته‌ای جهان در سال ۱۸۱۹ همین جا تولید شد. مردم سوئیس، علاقه زیادی به خوردن شکلات دارند.
  • کشاورزی و باغ‌داری جایگاه خاصی در این کشور دارد.

هنوز دیدگاهی ارسال نشده است

درباره این مطلب نظر بگذارید.

به روز باشید
اطلاع از آخرین نمایشگاه ها
لذت ببرید
دیدنی های سراسر دنیا را بشناسید
اولین باشید
اطلاع از جدیدترین تورهای اروپایی
تخفیف بگیرید
از آفرهای ویژه هر تور لذت ببرید
عضویت در خبرنامه
با تشکر از ثبت نام شما... لینک تکمیل ثبت نام به ایمیل شما ارسال شد برای تکمیل ثبت نام روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.